Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2.09.2019r.

[Best_Wordpress_Gallery id=”21″ gal_title=”Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020″]

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć” ta myśl Janusza Korczaka towarzyszyła wszystkim zebranym na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 w naszej szkole.

Pani Dyrektor Agnieszka Żebrowska uroczyście przywitała gości zaproszonych na tę uroczystość:

• Pana Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Arkadiusza Czartoryskiego
  • Panią Wójt Gminy Olszewo – Borki Anetę Katarzynę Larent
  • Pana Sekretarza Gminy Olszewo – Borki Mariusza Prusaczyka
  • Pana Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Olszewo – Borki Remigiusza Pędzich
  • Panią Sołtys, a zarazem Przewodniczącą Rady Rodziców, Renatę Pędzich.

Słowa powitania skierowała również do wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.

Przedstawiciele nauczycieli i rodziców podziękowali Pani Dyrektor Danucie Chorąży za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora szkoły oraz powitali nową Panią Dyrektor Agnieszkę Żebrowską i życzyli wielu sukcesów.

Pani Dyrektor Agnieszka Żebrowska podkreśliła, że Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Antoniach to szkoła z misją, to miejsce w którym żywe są idee pedagogiczne Janusza Korczaka. Jest ona bezpieczna, przyjazna dziecku, pracują w niej nauczyciele z pasją, a aktywne i innowacyjne metody pracy zapewniają wszechstronny rozwój każdego ucznia. Szkoła posiada również bogatą ofertę zajęć edukacyjnych, wychowawczych, profilaktycznych i sportowych. Na koniec życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów i radości powtarzając za Januszem Korczakiem: „Bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy podzielili się swoimi refleksjami i życzyli owocnej pracy w nowym roku szkolnym.