sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Dziś w Antoniach odbyło się uroczyste rozpoczęcie zajęć lekcyjnych. Miało ono swój historyczny wymiar – przywitaliśmy nowy rok szkolny na placu przed szkołą, stosując się do reżimu sanitarnego. Wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”, podczas, gdy flaga biało-czerwona wciągana była na maszt.
Następnie Pani Dyrektor Agnieszka Żebrowska przywitała wszystkich zebranych, zwłaszcza nowych członków naszej społeczności szkolnej – przedszkolaków i ich rodziców.
Uczciliśmy minutą ciszy pamięć tych, którzy oddali życie za kraj w czasie drugiej wojny światowej.
W krótkim przemówieniu Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za dotychczasowy trud włożony w pracę na rzecz szkoły, wspomniała o nowych zasadach obowiązujących w czasie wchodzenia do budynku oraz podczas zajęć i przerw.
Po słowach „Rok szkolny 2020/2021 uważam za otwarty!” uczniowie zostali zaproszeni na spotkanie z wychowawcami. Każda klasa najpierw stanęła do pamiątkowego zdjęcia, po czym przestąpiła próg szkoły uzbrojona w maseczki i dezynfekując dłonie.
Podczas spotkań z wychowawcami uczniowie poznali swój plan lekcji, szczegółowe zasady reżimu sanitarnego w szkole oraz inne ważne informacje.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.