sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

Narodowe Czytanie „Balladyny”

4 września 2020r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Para Prezydencka zaproponowała w tym roku do czytania „Balladynę” Juliusza Słowackiego. To wybitne dzieło polskiego romantyzmu.

            Uczniowie naszej szkoły czytali „Balladynę” Juliusza Słowackiego w ramach lekcji języka polskiego. Lekcje zostały wzbogacone o prezentację multimedialną tak, aby uczniowie mogli lepiej poznać sylwetkę i twórczość Juliusza Słowackiego oraz treść „Balladyny”. Podczas lekcji został także odczytany list prezydenta Andrzeja Dudy, w którym zachęcał wszystkich Polaków do wzięcia udziału w akcji oraz wyjaśnił, dlaczego „Balladyna” Słowackiego jest utworem ponadczasowym.

            Pani dyrektor Agnieszka Żebrowska włączyła się również w ogólnopolskie czytanie „Balladyny”.

Przygotowała: Anna Pędzich