spantonie@interia.pl

Pocztówka z Europy

W ostatnie tygodnie nauki zdalnej zorganizowany został w naszej szkole Tydzień Europejski.

Jednym z działań tygodnia był konkurs plastyczny „Pocztówka z Europy”.

Uczniowie mieli wyobrazić sobie, że spędzają czas w jednym z krajów europejskich i że wysyłają do szkoły widokówkę. Na zajęciach z plastyki odbyły się lekcje na temat karty pocztowej – jak zaprojektować obie strony oraz jak skonstruować krótki tekst z pozdrowieniami. Trudniejsze zadanie mieli uczniowie klasy ósmej – pisali po niemiecku!

Na korytarzu szkolnym pojawiła się europejska skrzynka pocztowa, do której wrzucano prace.

W konkursie wzięło udział osiemnaście osób z klas 4-8. Jury w składzie: Sylwia Larkiewicz, Edyta Wróblewska oraz Anna Żebrowska wybrało po jednej najlepszej pracy z klas 4-6 i 7-8. Brano pod uwagę zarówno stronę plastyczną, poprawność projektu kartki, jak ciekawy stylistycznie i poprawny ortograficznie tekst.
Laureatki konkursu to: Laura Flis z klasy czwartej i Maja Gwara z klasy siódmej. Pozostałe prace również były bardzo ciekawe! Gratulujemy!