sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

Dzień dla Rodziny w Antoniach

Dzień dla Rodziny w Antoniach

W dniu 1 czerwca uczniowie naszej szkoły wspólnie z rodzeństwem i rodzicami świętowali Dzień dla Rodziny. Był to dzień pełen zabawy, nauki, atrakcji i niespodzianek!

Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Olszewo – Borki Pani Aneta Katarzyna Larent oraz Sekretarz Gminy Pan Mariusz Prusaczyk.

Nasze najmłodsze pociechy – zaprezentowały część artystyczną.  Były tańce, wzruszające wierszyki, piosenki również w języku angielskim oraz upominki. A wszystko to dla Kochanych Rodziców, a w dalszej części był czas na poczęstunek i zabawę.

Uczniowie klas I-III oraz IV–VI pochwalili się umiejętnościami lingwistycznymi. Prezentowane były piosenki oraz rozmówki tematyczne z życia codziennego w języku angielskim. 

Dodatkowych wrażeń przyniósł taniec czirliderek z pomponami w wykonaniu dziewczynek z klas 0-III. Muzyczna aura błyskawicznie rozeszła się echem na plac szkolny, gdzie dzieci, rodzice i nauczyciele z entuzjazmem „wpadli” w afrykańskie rytmy i wir tańców zumby pod kierunkiem Pani Elżbiety Greloch -Sęk.

Głównym elementem naszej uroczystości była tematyka związana z profilaktyką uzależnień oraz aktywnością fizyczną. Zaprezentowana animacja filmowa i przygotowane zadania dla uczniów okazały się doskonałym sposobem na zwiększenie świadomości na temat dbania o zdrowie oraz zagrożeń zdrowotnych w otaczającym nas środowisku.  

Uczniowie wszystkich klas z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem brali udział w teoretyczno-praktycznych warsztatach sztuk walki MMA pod okiem instruktora Pana Karola Zyra i jego profesjonalnych zawodników.

Ogromnym zainteresowanie cieszyła się fotobudka – niespodzianka, za którą serdecznie dziękujemy Panu Sławomirowi Borkowskiemu. Każdy z przyjemnością sięgał po akcesoria i upamiętniał z najbliższymi ten radosny dzień oraz twarze wymalowane kolorowymi farbami – a były to motylki, kotki, postacie bajkowe.

Było też bardzo słodko i przyjemnie: kolorowa wata cukrowa, lody, popcorn i mnóstwo cukierków! Istne szaleństwo wśród dzieci.

Oby takich chwil i dni było jak najwięcej zarówno w życiu szkoły jak i naszych wychowanków!

Dziękujemy za obecność i zaangażowanie dzieciom, rodzicom, nauczycielom, naszym gościom, organizatorom, Radzie Rodziców i sponsorom.