sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

Dzień Rodziny

Dzień Rodziny

W sobotę 4-ego czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Rodziny, w którym brała udział cała społeczność placówki – nasi kochani uczniowie, drodzy rodzice i szanowne grono pedagogiczne. Przybyli również zaproszeni goście: Pan Arkadiusz Czartoryski poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Aneta Katarzyna Larent wójt Gminy Olszewo-Borki, Pan Mariusz Prusaczyk sekretarz gminy, Pan Remigiusz Pędzich wiceprzewodniczący Rady Gminy, Pani Sylwia Laska dyrektor GOK w Olszewie-Borkach, Pani Marzena Borkowska dyrektor SP w Olszewie-Borkach, Pani Ewelina Piersa dyrektor SP w Grabówki, Pani Renata Pędzich przewodnicząca Rady Rodziców oraz Panie Natalia Banach i Wiesława Kawałek z Oddziału PKO w Kadzidle.

W naszych progach pojawili się także wraz z opiekunami laureaci zorganizowanego przez naszą szkołę I-ego Gminnego Konkursu Plastycznego „Janusz Korczak – Przyjaciel Dzieci”.

Odwiedzili nas przyjaciele, sympatycy i przedstawiciele instytucji wspierających nasze działania. Dzień Rodziny stał się dla nas wszystkich wspaniałym pretekstem do wspólnego spędzenia miłego sobotniego popołudnia.

Ideą pikniku pod hasłem „Zdrowy styl życia wolny od nałogów” było promowanie zdrowego stylu życia, zorganizowanie alternatywnej formy spędzenia wolnego czasu poprzez wspólną zabawę, poprawienie relacji z bliskimi, promowanie pozytywnego obrazu rodziny, zacieśnianie więzi międzypokoleniowej.

Istotną częścią uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego poświęconego Januszowi Korczakowi. Honorowy patronat nad tym projektem objęła Pani Wójt Gminy Olszewo – Borki Aneta Katarzyna Larent.

Wystawa prac nagrodzonych znajdowała się w sali gimnastycznej. Obejmowała ona też prezentację „latawców marzeń” wykonanych przez dzieci w ramach Tygodnia Korczakowskiego oraz plakaty o tematyce profilaktycznej i zdrowotnej.

Niekwestionowanym gwoździem programu były występy artystyczne: na początku zaprezentowały się cheerleaderki pod kierunkiem Pani Edyty Wróblewskiej, potem przedszkolaki wraz z Panią Bogusławą Michalak przedstawiły inscenizację „Kaczka dziwaczka” Jana Brzechwy, zerówka pod opieką Pani Moniki Wołosz zaprezentowała układ taneczny „Motyle” oraz zaśpiewała piosenkę o rodzinie, a jak się należy ubierać pokazali uczniowie klas młodszych oraz klasy VIII pod opieką Pani Anny Pędzich, Pani Joanny Kiełczewskiej, Pani Zofii Chorąży i Pani Anny Aptacy. Ostatni występ młodzieży to taniec belgijka, który wykonała klasa piąta.

I wtedy nastąpiło niezwykłe wydarzenie – na scenie stanęła grupa rodziców i nauczycieli, bawiąc nas wszystkich świetną interpretacją „Kopciuszka” w reżyserii Pani Urszuli Ziemak. W rolę księcia wcielił się Pan Sławomir Kęsicki, tytułowym Kopciuszkiem była pani Bogusława Miachalak. Pozostałe role (każda z nich na miarę oskara):

Królowa – Pani Aneta Gwara,

Król – Pan Robert Gwara,

Macocha – Pani Anna Pędzich,

Córki Macochy – Pani Wioletta Opęchowska i Pani Magdalena Tumińska,

Gargamel – Pan Grzegorz Tumiński,

Klakier – Pani Renata Pędzich,

Wróżka – Pani Milena Żebrowska,

Pokojówka – Pani Klaudia Opęchowska,

Narratorzy –Pani Renata Dobrowolska i Pan Dariusz Tumiński,

Właścicielka sklepu obuwie damskie Inblu -Pani Monika Maniurska.

Na koniec rzeczonego wyżej oskara i kwiaty otrzymała Pani Ula Ziemak. Podziękowano również Pani dyrektor oraz aktorom. Wielkie owacje i brawa brzmią nadal w naszych uszach!

Po części oficjalnej czekały na wszystkich liczne atrakcje: na boiskach „ogródki sportowe” przeznaczone do potyczek rodzinnych, stoiska gastronomiczne, malowanie twarzy, zjeżdżalnia dmuchana.

 Wszystkie atrakcje były bezpłatne, a do  rozstawionych puszek zbierano na doposażenie szkoły w sprzęt sportowy. Zebraliśmy 389,20 zł. Dziękujemy.

W organizację rodzinnego spotkania aktywnie włączyli się nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i jak zawsze – niezawodni rodzice oraz następujący sponsorzy i współorganizatorzy:

– Firma JBB;

– Zagroda Leśna w Łęgu Starościńskim;

– Stowarzyszenie Kurpiowska Akademia Sportowa;

– Oddział Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej;

– Oddział Banku PKO w Kadzidle;

– Szkoła Językowa „Easy Eangish”

Dziękujemy serdecznie.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia, którą zawdzięczamy Pani Sylwii Ejsymont.