sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

Wiele miejsc na podium i czołowych lokat naszych uczniów w I Mistrzostwach Kurpiowszczyzny w Kadzidle

Wiele miejsc na podium i czołowych lokat naszych uczniów w I Mistrzostwach Kurpiowszczyzny w Kadzidle

9. października 2022 roku w Kadzidle odbyły się I Mistrzostwa Kurpiowszczyzny w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się pod patronatem wójta gminy Kadzidło Dariusza Łukaszewskiego. Zgromadziły licznie zawodników i ich rodziny z terenu Kurpiowszczyzny.

Start i meta usytuowane były przy Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle. Trasa biegu przełajowego wiodła po pagórkowatych terenach leśnych i przyszkolnych.

Bardzo ładnie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy przybyli na zawody wraz ze swoimi rodzicami, a nawet całymi rodzinami.
Tytuł Wicemistrzyni Kurpiowszczyzny wywalczyły: Zuzanna Lipka na dystansie 700 m w kategorii dziewcząt 7-9 lat i Magdalena Zalewska na dystansie 2000 m w kategorii dziewcząt 13-15 lat. Trzecie miejsce na podium wywalczyli: Maciej Rolka na dystansie 1400 m w kategorii chłopców 10-12 lat i Małgorzata Rolka w kategorii dziewcząt10-12 lat. Tuż obok podium, na czwartym miejscu, uplasowała się Aleksandra Lipka.

Więcej informacji i zdjęć na stronie klubu UKS Clan http://uks-clan.cba.pl/

Gratulujemy!