Wycieczka do Warszawy

W dniu 24 listopada 2022r. nasi uczniowie udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania były Łazienki Królewskie. W przestrzeniach letniej rezydencji ostatniego króla Polski Stanisława Augusta uczniowie mieli okazję poszerzać swoją wiedzę. Lekcja okazał się niezwykle ciekawa. Uczniowie dowiedzieli się m.in.: jakie są oznaki władzy królewskiej, czym jest abdykacja, jaką funkcję pełnił król, kto był zapraszany na ”obiady czwartkowe”. Nie mogło się obyć bez spaceru po Ogrodach letniej rezydencji Króla Stanisława Augusta. Podczas wędrówek alejkami oglądaliśmy rzeźby greckich bogów i herosów.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Neonów, gdzie poznaliśmy historię neonów, rozmawialiśmy o znaczeniu reklamy wczoraj i dziś. Zajęcia były interesujące, wszyscy byli pod wrażeniem ciekawych eksponatów.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był pobyt w parku trampolin – jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Warszawy. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy mogli skorzystać z szeregu atrakcji m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.
W wyśmienitych humorach wróciliśmy późnym popołudniem do domu.