sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

Nasi uczniowie w akcji charytatywnej „Mikołajki na sportowo”

Nasi uczniowie w akcji charytatywnej „Mikołajki na sportowo”

6 grudnia 2022 roku na sali gimnastycznej II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce odbył się finał imprezy sportowej pod nazwą: „Mikołajki na sportowo” na rzecz dzieci z Domów Dziecka w Ostrołęce, Czarnowcu i z Ukrainy, w której licznie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „CLAN” i II LO w Ostrołęce. Akcja imprezy trwała ponad miesiąc. W programie było pięć prób Testu Sprawności Fizycznej i jedenaście konkurencji sportowo-rekreacyjnych rozegranych w trzech kategoriach wiekowych. Szczegółowe wyniki więcej informacji i zdjęć na stronie klubu UKS Clan http://uks-clan.cba.pl/. Zwycięzcy, a wśród nich nasi uczniowie: Małgorzata i Maciej Rolka, Magdalena Zalewska, Zuzanna i Aleksandra Lipka, Wiktor Mysiorski oraz nasza szkoła jako jedna z najliczniejszych grup uczestników tej akcji zostali wyróżnieni przez naszych współorganizatorów imprezy, a są to: Sklep sportowy Decathlon w Ostrołęce, Starostwo Powiatowe i NSZZ Solidarność Oddział w Ostrołęce. Podczas tego szczytnego wydarzenia można było wysłuchać szkolnego zespołu muzycznego z II LO, który charytatywnie wielokrotnie zagrał w tym dniu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki i Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, a gośćmi byli Inspektor do spraw Oświaty z Miasta Ostrołęki Grażyna Chrzaniuk i Dyrektor Wydziału Oświaty ze Starostwa Powiatowego Magdalena Pietras i Katarzyna Czerkas.

Gratulujemy i dziękujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom wraz z rodzicami oraz wszystkim darczyńcom.
Wszystkie podarki trafiły już do odbiorców.
Akcja imprezy przebiegała na zajęciach szkoleniowych klubu UKS Clan finansowanych z Miasta Ostrołęki oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki na szkolenie z Programu Klub 2022, których krajowym koordynatorem jest Krajowe Zrzeszenie LZS oraz na zajęciach z Programu Sport Klub WFzAWF.