sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

Nocka w szkole

Nocka w szkole

Zabawa zawsze utożsamiana jest z przyjemnością, szkoła natomiast często kojarzy się z przymusem, rygorem i stresem. W naszej szkole już kilka razy dzieci miały możliwość poznania szkoły od innej strony. Celem tego poznania jest dostarczenie uczniom chwil miłych i niezwykłych, jest dla uczniów formą poznania szkoły i siebie wzajemnie w inny sposób. Poprzez zabawy uczniowie wzmacniają więzi grupowe i poczucie wspólnoty. Podejmują różne wyzwania i uczą się współdziałania.
W piątek, 11 lutego bieżącego roku uczniowie klas 4, 5 i 8 nocowali w szkole. O godzinie 18:00 wszyscy stanęli ze swoim ekwipunkiem przed opiekunkami Samorządu Uczniowskiego, Panią Renatą Dobrowolską i Anetą Kuśmierczyk. W walizkach i torbach znalazły się najpotrzebniejsze drobiazgi, niezbędne w czasie nocowania w szkole. Po rozlokowaniu w salach lekcyjnych i wybraniu swojego kawałka podłogi, wyszliśmy przed szkołę, na ognisko i kolację – pieczone kiełbaski i pizzę dostarczoną przez rodziców.
Potem bawiliśmy się na sali. Około godziny 22 odwiedziła nas Pani Kasia, która jest wolontariuszem Tatrzańskiego Parku Narodowego. Opowiedziała nam o Tatrach i sposobie przygotowania się do bezpiecznej wędrówki w górach. Pokazała niezbędny ekwipunek i omówiła zasady bezpiecznej wędrówki. Potem, przebrani w dresy bawiliśmy się w salach, oglądaliśmy filmy a około godziny 4.30 w szkole zapadła cisza – wszyscy grzecznie zasnęli w swoich śpiworkach. Odpoczynek nie trwał długo bo o godz. 7.00 już sprzątaliśmy i pakowaliśmy się do domu.
Wszyscy niewyspani ale zadowoleni wróciliśmy do domów, do swoich rodziców, szczęśliwi z powodu rozpoczynających się właśnie ferii zimowych.
Nockę w szkole zorganizował Samorząd Uczniowski. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. 🙂