sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

Tydzień Europejski

Tydzień Europejski

W dniach 8 – 12 maja w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Europejski. Celem tygodnia Europejskiego było poszerzenie wiedzy na temat wybranych państw europejskich, inspirowanie uczniów do poszukiwania informacji o świecie oraz rozwijanie umiejętności pracy w zespole. Na każdy dzień uczniowie mieli przygotowane zadanie do wykonania. Rozpoczęliśmy od wylosowania państw Europy przez klasy IV-VIII. Klasa IV- Bułgaria, kl.V-Grecja, kl.VI -Chorwacja, a kl. VIII- Czechy. Kolejnym etapem było poznanie przez uczniów kultury wybranego państwa oraz przygotowanie plakatu z informacjami, a także ciekawostkami na temat danego kraju. Natomiast uczniowie klasy 1-3 losowały państwa Unii Europejskiego i wykonały flagi. W piątek 12 maja odbyło się podsumowanie Tygodnia Europejskiego. Tego dnia uczniowie klas IV-VIII ubrali się w barwach flagi wylosowanego państwa, a uczniowie kl. I-III w barwach biało-czerwonych. Odśpiewano hymn Unii Europejskiej ,,Oda do Radości”. Po hymnie każda klasa prezentowała plakaty zawierające informacje o kraju. Po prezentacji odbył się quiz na temat Unii Europejskiej, gdzie uczniowie wykazali się zdobytą wiedzą. Na koniec odbyła się degustacja tradycyjnych potraw wybranego kraju przygotowanych przez klasy IV-VIII.

Cały tydzień przygotowań poświęcony Unii Europejskiej był ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczniów naszej szkoły, które na długo pozostanie w pamięci.