sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

250 lat temu z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego uchwałą sejmu rozbiorowego powołano Komisję Edukacji Narodowej. Działo się to dokładnie 14 października 1773 r.

Komisja Edukacji Narodowej była pierwszą na ziemiach polskich i w Europie centralną świecką władzą oświatową. Działalność KEN stanowiła największe osiągnięcie kulturalne polskiego oświecenia. Z jej dziedzictwa czerpały kolejne pokolenia, szczególnie w trudnych czasach zaborów.

Społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody tego wydarzenia. Przedstawiciele SU przypomnieli najważniejsze informacje dotyczące powstania Komisji oraz złożyli najserdeczniejsze życzenia Pani Dyrektor, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Natomiast uczniowie klasy V wykonali świetny skecz nawiązujący do obrad Rady Pedagogicznej naszej szkoły, rozbawiając niektórych widzów do łez 🙂

Do życzeń dołączyli się również rodzice , którzy przygotowali dla każdego pracownika szkoły słodki upominek.