sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

Sukces naszych uczniów w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Sukces naszych uczniów w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

     27 lutego 2024r. w Szkole Podstawowej w Olszewie-Borkach odbyły się  Gminne Eliminacje XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W tegorocznej edycji naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII: Przemysław Orzoł i Kornel Skorupski.

     Konkurs polegał na wypełnieniu testu zawierającego 30 pytań. Uczestnicy eliminacji wykazali się wyrównanym poziomem wiadomości. Dopiero w trzeciej turze udało się wyłonić zwycięzcę tegorocznej gminnej edycji turnieju. Zwycięzcą w kategorii wiekowej – klasy V-VIII został Przemysław Orzoł, trzecie miejsce zajął Kornel Skorupski.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez organizatora eliminacji gminnych, a opiekunowie podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Ze względu na zaciętą rywalizację i wysoki poziom wiedzy, jaką reprezentowali uczestnicy, Aneta Katarzyna Larent – Wójt Gminy Olszewo-Borki ufundowała nagrodę finansową dla dwóch uczestników, którzy uzyskali najwyższą punktację.

Przemek będzie reprezentował Gminę Olszewo – Borki w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Gratulujemy chłopcom i życzymy kolejnych sukcesów!