sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

Spotkanie ze strażakami

Spotkanie ze strażakami

Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych aspektów życia, a gdy można połączyć naukę o bezpieczeństwie z zabawą to mamy gotowy przepis na super zajęcia.
Tak właśnie upłynął dzień uczniom i przedszkolankom z naszej szkoły, kiedy to 22 kwietnia odwiedzili ich strażacy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. W czasie spotkania Panowie Strażacy opowiadali o swojej pracy oraz przekazali uczniom i przedszkolakom najważniejsze zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Uczniowie zapoznali się także z podstawowym sprzętem i wyposażeniem każdego strażaka. Mogli przekonać się ile waży aparat ochrony dróg oddechowych, który jest niezbędny podczas akcji gaśniczych. Niewątpliwie dużą atrakcją szczególnie dla najmłodszej części naszej szkolnej społeczności była możliwość przymierzenia kurtki i hełmu strażackiego oraz sprawdzenia jak długi jest wąż strażacki.
Dziękujemy strażakom za tą cenną lekcję oraz życzymy samych spokojnych służb.