spantonie@interia.pl

+48 (29) 764 88 14

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada 2020 r. uczniowie z klas I­ – III w trakcie zajęć on-line , uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Podczas zajęć dzieciom towarzyszyły ich ulubione pluszaki. Uczniowie pisali, malowali, liczyli z misiami. Wysłuchali „Historii pluszowego misia”, zrobili opaski i rozwiązywali quiz.

Czytaj więcej

Wieczór andrzejkowy

 

Wielkimi krokami zbliża się wieczór  andrzejkowy. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich do kontynuowania tradycji kurpiowskich i wspólnej zabawy w rodzinnym gronie. Niech w naszych domach zapanuje atmosfera radości, tajemniczości i oczekiwania podczas wróżb andrzejkowych.  Miłego wieczoru… 🙂

Czytaj więcej

Kształcenie na odległość

Kształcenie na odległość – poradnik zdalnej edukacji w klasach I – III
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebraliśmy wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. W poradniku przedstawiliśmy także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych.
Z publikacji mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.
Zachęcam Państwa do zapoznania się z poradnikiem. Poradnik dla szkol (pobierz)

Czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to czas radości – świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 10 listopada o godz. 11.11  uczniowie naszej szkoły ponownie wzięli udział w   kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Akcja odbyła się w szkole oraz on-line za pomocą komunikatorów.

W bieżącym roku ze względu na sytuację w kraju nie możemy tego wydarzenia odpowiednio uczcić. Powróćmy więc do pięknych chwil z poprzedniego roku – do przepełnionej dumą narodową, radością i miłością do Ojczyzny wieczornicy z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Do pełnych patriotyzmu pieśni, poezji i tańca, którym towarzyszyły nasze barwy narodowe. Przeżyjmy to jeszcze raz…

Czytaj więcej
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

         11 listopada obchodzimy święto narodowe – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Pielęgnując tradycje polskie, 10 listopada 2020r. przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Antoniach również obchodziły rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

        Celem dzisiejszych zajęć zarówno w zerówce, jak i w oddziale przedszkolnym było kształtowanie postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych oraz właściwego zachowania podczas uroczystości państwowych.  Dzięki takim zajęciom dzieci poszerzały i utrwalały wiedzę na temat naszej ojczyzny.

   Z tej okazji, dokładnie o 11:11 przedszkolaki odśpiewały „ Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

Czytaj więcej