W sobotę 10 maja uczniowie klasy III podczas uroczystej mszy świętej przystąpili po raz pierwszy do Komunii Świętej. W tym szczególnym wydarzeniu dzieciom towarzyszyli rodzice, chrzestni, najbliższa rodzina, ale również dyrektor szkoły pani Izabela Konarzewska, wychowawca klasy pani Monika Wołosz i katecheta pan Sławomir Kęsicki.
Przygotowania do tego dnia trwały już od początku roku. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli co niedzielę w spotkaniach w parafii, a w ostatnich tygodniach w próbach przebiegu Liturgii. Na dzień przed Komunią odbyła się również spowiedź święta.
Teraz uczniowie przez cały tydzień biorą udział w Białym Tygodniu, by podkreślić radość, że mogą każdego dnia w pełni uczestniczyć we mszy świętej i być blisko Boga.