sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

Uroczystość Pasowania na Ucznia

21 października 2020 r. odbyła się Uroczystość Pasowania na Ucznia. Aby uzyskać prawo zostania prawdziwymi uczniami naszej szkoły pierwszoklasiści musieli zaprezentować swoje umiejętności taneczne, muzyczne, recytatorskie oraz pokazać, że znają i kochają swój kraj. Uczniowie złożyli na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonała aktu pasowania na ucznia. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, a od rodziców upominki.  Rodzice przygotowali poczęstunek, przepyszny tort z napisem super uczeń.

W tym dniu odbyła się jeszcze jedna ważna uroczystość Pasowanie na Czytelnika. Uczniowie klasy pierwszej odgadywali zagadki związane z bajkami. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na czytelnika.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wyjątkowych sukcesów edukacyjnych i samych radosnych chwil w naszej szkole.