sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

„Zwalczamy przemoc. Zaczynamy od siebie.”

„Zwalczamy przemoc. Zaczynamy od siebie.”

W lutym w naszej szkole pod hasłem „Zwalczamy przemoc. Zaczynamy od siebie.” odbywała się kampania przeciwko przemocy, której organizatorem była nasza Pani psycholog, Marta Piaścik.
Celem akcji było przypomnienie nam wszystkim, że przemoc niesie ze sobą wiele długofalowych skutków dla osób jej doświadczających (obniżona samoocena, problemy z koncentracją, trudności w nauce, lęki, depresja, niechęć) oraz że każdy z nas jest w stanie zapobiegać przemocy i pomagać w jej zwalczaniu.
Podczas kampanii Pani psycholog przeprowadziła we wszystkich klasach warsztaty z zakresu
profilaktyki przeciwdziałania przemocy i cyberprzemocy.
Gościliśmy w naszej szkole również Pana policjanta z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, st. asp. Krzysztofa Kolatora, który spotkał się ze wszystkimi uczniami naszej szkoły i przeprowadził pogadanki z zakresu przeciwdziałania przemocy oraz zapoznał nas z konsekwencjami wynikającymi ze stosowania przemocy wobec innych.
Wszystkie klasy miały za zadanie przygotować plakat, który swoją tematyką nawiązywał do hasła naszej akcji „Zwalczamy przemoc. Zaczynamy od siebie.” Plakaty mogliśmy podziwiać na korytarzach naszej szkoły.
Ostatnim elementem kampanii był konkurs na najlepszą inscenizację, podczas którego każda klasa przygotowała dowolną część artystyczną, której przesłanie było oczywiste – „Zwalczamy przemoc. Zaczynamy od siebie.”