sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

DZIEŃ ZIEMI

DZIEŃ ZIEMI

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Ziemia byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my – ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmiecili, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę i glebę, nie pozwalając żyć roślinom, zwierzętom i sobie.
Pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie. Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi.

            Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły mieli do wykonania zadania aby przypomnieć i uświadomić wszystkim jak bardzo ważna jest dla nas nasza planeta Ziemia. Przedszkole oraz klasy 1 wykonali plakaty ekologiczne, klasy 2-5 napisały hasła, które miały przedstawić w jaki sposób będą dbały o naszą planetę. Natomiast klasy 6-8 brały udział w konkursie wiedzy na temat ekologii. Najlepsi uczniowie, którzy wykazali się wiedzą otrzymali drobne upominki.

            W tym dniu odbył się również apel przygotowany przez uczniów klasy 8. Uczniowie przybliżyli nam tematykę  Dnia Ziemi. W ten sposób pokazali, że losy planety nie są nam obojętne, chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu oblicza Matki – Ziemi.

            Szkoła przystąpiła także do akcji #SprzątamydlaPolski. Dlatego w tym dniu  uczniowie mieli za zadanie posprzątać wyznaczony teren. Nasi najmłodsi uczniowie sprzątali teren szkoły, natomiast starsze klasy las oraz teren, który znajduje się w pobliżu.

            Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w akcji #SprzątamydlaPolski byli bardzo zaangażowani i zadowoleni ile dobrego zrobili dla swojej planety.

#ratujmynaszaplanete#dzienziemi#segregujsmieci#niesmiecimybonaturzeszkodzimy#niesmicimylasychronimy#sadzdrzewa#ratujziemie