sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

PIKNIK RODZINNY: „Rodzina- tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy”

PIKNIK RODZINNY: „Rodzina- tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy”

3 czerwca 2023r. to data, która na długo zapisze się na kartach wydarzeń naszej szkoły. Tego dnia pod hasłem „Rodzina- tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy” odbył się Piknik Rodzinny, który połączony był z działaniami profilaktycznymi „Profilaktyka uzależnień. Budowanie więzi z dziećmi” i konkursami rekreacyjno- sportowymi.

Wśród licznie przybyłych uczniów, rodziców, pracowników oraz mieszkańców okolicznych miejscowości swoją obecnością zaszczycili nas:
– Pan Arkadiusz Czartoryski Minister Sportu i Turystyki, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej;
– Pan Michał Giers dyrektor Delegatury Kuratorium w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie;
– Pan Krzysztofa Grala Przewodniczący Rady Gminy Olszewo – Borki;
– Pan Remigiusz Pędzich Wiceprzewodniczący Rady Gminy Olszewo-Borki;
– Pan Mariusz Prusaczyk Sekretarz Gminy Olszewo – Borki;
– Pani Halina Pierzchała prezes UKS Clan Ostrołęka;
– Pani Renata Pędzich Sołtys, a zarazem Przewodnicząca Rady Rodziców;
– Dyrektorzy szkół z naszej gminy:

  • Pani Alina Lenkiewicz Dyrektor SP z Oddziałami Przedszkolnymi w Nowej Wsi;
  • Pani Ewelina Piersa Dyrektor SP w Grabówku;
  • Pan Jerzy Kruk Dyrektor SP w Przystani.

Dziękujemy za obecność w czasie tak ważnego wydarzenia z życia naszej szkoły.

Wszyscy wiemy, że „Sport to zdrowie” i dlatego w środę 31.05.2023r. na obiektach sportowych przy naszej szkole odbyły się konkursy rekreacyjno – sportowe, w których wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Liczba chętnych do wspólnej zabawy mile nas zaskoczyła. Wszyscy świetnie bawiliśmy się, bo ważniejszy od zwycięstwa był wspólnie spędzony czas. Rozgrywki zorganizowała pani Halina Pierzchała w ramach zajęć UKS Clan dofinansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu Klub 2023, których krajowym
koordynatorem jest Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Fundatorem nagród , które zostały wręczone podczas pikniku był Pana Arkadiusz Czartoryski Minister Sportu i Turystyki. Z dobrowolnych datków do puszek zebraliśmy 325 zł 60 gr na zakup sprzętu sportowego. Dziękujemy serdecznie.

Podczas części artystycznej zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Jako pierwsi wystąpili zwycięscy Powiatowego Konkursu Piosenki Religijnej: Piotr Kord, Weronika Bielska, Sara Szczecińska, Aleksandra Lipka, Magdalena Zalewska przygotowani przez panią Monikę Wołosz i pana Sławomira Kęsickiego. Następnie mogliśmy zobaczyć dzieci z grupy przedszkolnej 3-4 latków, którzy zatańczyli poleczkę przygotowaną pod okiem pani Bogusławy Michalak. Jako kolejne zaprezentowały się dzieci z grupy przedszkolnej 5-6 latków przedstawiając swoje umiejętności muzyczne, przygotowane pod opieką pani Anny Aptacy. Następnie uczniowie klasy II i III przedstawili taniec do muzyki z filmu „Rodzina Połanieckich”, przygotowany pod okiem pani Joanny Kiełczewskiej i pani Zofii Chorąży. Najstarsi uczniowie naszej szkoły przedstawili własną interpretację utworu Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Uczniów przygotowały pani Marta Piaścik, pani Ewelina Brzozowska oraz pani Sylwia Podbielska. Jako ostatnie wystąpiły wspaniałe cheerlederki przygotowane pod kierunkiem pani Edyty Wróblewskiej.

Po zakończeniu części artystycznej na dzieci i dorosłych czekały liczne atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia i plac zabaw, malowanie twarzy, zabawy z animatorem i maskotką, zumba, wata cukrowa, popcorn i pyszny poczęstunek. Dziękujemy fundatorom i rodzicom za pomoc w organizacji. Dziękujemy również Gminnemu Ośrodkowi Kultury za wsparcie oraz zapewnienie nagłośnienia i obsługi podczas pikniku.

Do zobaczenia za rok.