„Wakacyjne Prozdrowotne Półkolonie” z UKS Clan

W minionym tygodniu w dniach 21-25 sierpnia 2023 15- osobowa grupa zawodników UKS Clan Ostrołęka w wieku do 18 lat uczestniczyła w Ministerialnym Programie
„Prozdrowotnych Wakacyjnych Półkolonii” zorganizowanym przez UKS Clan.
W programie były zajęcia lekkoatletyczne, które odbywały się przy Szkole Podstawowej w Antoniach i na terenie miasta Ostrołęki. Wśród dodatkowych atrakcji był: rejs Gondolą po rzece Narwi zakończony ogniskiem integracyjnym, ćwiczenia usprawniające na basenie w Parku Wodnym, gra w kręgle w Kręgielni Łubudu oraz obejrzenie filmu„ Niebo nie może czekać”, wystawy o Żołnierzach Niezłomnych i ćwiczenia na strzelnicy w Muzeum Żołnierzy Wyklętych.
Półkolonie przebiegały we współpracy trenerów klubu ze specjalistami: dietetykiem, fizjoterapeutą, psychologiem. Zawodnicy mieli okazję wysłuchać wykładów, uczestniczyć w warsztatach, testach, badaniach FMS przygotowanych przez specjalistów. Podczas zajęć sportowych odbywały się indywidualne konsultacje fizjoterapeuty z zawodnikami klubu i prezentacja zaleconych indywidualnie ćwiczeń.
Na zakończenie wszystkim uczestnikom Wakacyjnych Prozdrowotnych Półkolonii wręczono certyfikaty uczestnictwa – imienne dzienniczki z indywidualnymi zaleceniami specjalistów uczestniczących w projekcie, przygotowane przez Operatora Programu – Akademicki Związek Sportowy w Warszawie.
Półkolonie były dobra okazją do współpracy dzieci i młodzieży klubu z szerszym gronem specjalistów, mającej na celu poprawę ich stanu zdrowia, identyfikację i rozwijanie talentów sportowych.
Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Antoniach za nieodpłatne udostępnienie obiektów na Półkolonie.