sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

Dzień Ziemi w naszej szkole

Dzień Ziemi w naszej szkole

Dzień Ziemi to wyjątkowa akcja, która ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. W naszej szkole to ekologiczne święto przypominające o potrzebie dbania o naszą planetę obchodziliśmy 23 kwietnia 2024 r. Uczniowie poszczególnych klas świętowali je na swój sposób: klasy 0-III malowały plakaty, sadziły rośliny i poznawały treści dotyczące ochrony Ziemi i jej zasobów naturalnych. Starsi oprócz zdobywania wiedzy wzięli udział w konkursie fotograficznym na najpiękniejsze zdjęcie przedstawiające przyrodę w naszej okolicy i hasło promujące ochronę przyrody. Uczennice klasy VI przypomniały wszystkim o okolicznościach powstania Dnia Ziemi. Prace pokazujące piękno naszej okolicy prezentujemy poniżej – zapraszamy do obejrzenia.

Nad obchodami Dnia Ziemi w naszej szkole czuwały: Bogusława Michalak i Renata Dobrowolska

Obchodom Dnia Ziemi towarzyszyła również akcja Sprzątanie Świata kierowana przez Samorząd Szkolny.