sp.antonie@olszewo-borki.pl

+48 (29) 764 88 140

Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej – świetny występ zespołu z naszej szkoły

Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej – świetny występ zespołu z naszej szkoły

„Tak wysokiego poziomu wykonania piosenek, nie było już dawno” – powiedział przewodniczący jury konkursu, pan Henryk Gadomski. Razem z pozostałymi członkami jury panem Jarosławem Kraską i panem Mariuszem Pędzichem mieli niełatwe wyzwanie, by wyłonić zwycięzców IX Powiatowego Konkursu Piosenki Religijnej, który odbył się 9 maja w Szkole Podstawowej w Białobieli.

Do tegorocznego konkursu pod tytułem „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” zgłosiło się dziesięć szkół z powiatu ostrołęckiego. Każdy zespół prezentował się naprawdę dobrze. Tym bardziej cieszy sukces, który osiągnęły uczennice naszej szkoły: Veronica Bielska, Ola Lipka, Małgosia Rolka, Sara Szczecińska oraz Magda Zalewska. Dziewczyny wykonując piosenkę pod tytułem „Hosanna” zespołu Niemagotu przy akompaniamencie pana Sławomira Kęsickiego zajęły zaszczytne miejsce 2.

Oprócz odczucia pozytywnej atmosfery podczas słuchania kolejnych wykonań, uczennice mogły również wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez harcerzy i harcerki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Polskiej w ramach promowania kultury chrześcijańskiej i wartości, takich jak miłość, prawda i dobro.

Dziękujemy organizatorom i wykonawcom za wspaniałe emocje, a naszym dziewczynom z klasy V gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Poniżej link do oryginalnego utworu „Hosanna”, który, jak można usłyszeć, jest bardzo trudny do nauczenia się na pamięć i wykonania na żywo przed publicznością:

https://youtu.be/HOQNMafnkXI?feature=shared