Tydzień pozytywnego myślenia i dobrych relacji

W dniach od 13 maja do 17 maja 2024r. w naszej szkole Panie psycholog, pedagog i logopeda zorganizowały „Tydzień pozytywnego myślenia i dobrych relacji”. Uczniowie codziennie mogli doświadczyć czegoś miłego, pozytywnego oraz integrować się ze sobą.
W poniedziałek wchodząc do szkoły każda osoba losował dla siebie pozytywną myśl na cały tydzień, a przedszkolaki z najmłodszej grupy miały malowane twarze. Długie przerwy uczniowie naszej szkoły spędzali na słuchaniu muzyki.
We wtorek odbyły się rozgrywki klasowe. Każda klasa jako jedna drużyna wykonując zadania na kolejnych stacjach zdobywała punkty. Było dużo zabawy, radości i wzajemnej współpracy. Klasy zostały nagrodzone, a dla wszystkich serwowany był popcorn.
W środę przeprowadzony został konkurs „Twoja twarz wygląda znajomo”, gdzie zadaniem uczniów było rozpoznać nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa. Zadanie nie było łatwe, ale uczniowie z największą liczbą poprawnych odpowiedzi zostali nagrodzeni. Tego dnia grupa 5-latków miała malowane buzie, a uczniowie klasy II i III grali na długiej przerwie w „dwie matki”.
Czwartek był dzień na opak. Uczniowie przychodzili do szkoły ubrani w niecodzienny sposób oraz mieli dziwne fryzury. Prawdziwa rewia mody �� Nasza zerówka miała malowane buzie.
W piątek był dzień bez plecaka. Każdy mógł przynieść książki i przybory w czym tylko chciał. Były walizki, lodówka turystyczna, skrzynia ogrodowa, skrzynki na narzędzia, puf przykręcony do deskorolki, różne torby, worki i pudełka. Najbardziej kreatywne pomysły zostały nagrodzone słodkim upominkiem. Długie przerwy uczniowie spędzili słuchając muzyki i puszczając bańki mydlane, a osoby ubrane na żółto tego dnia nie były pytane.
Cały tydzień dostarczył uczniom dużo wrażeń i pozytywnych wspomnień.