Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Edukacja z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, od lat wpisana w nauczanie i wychowanie w szkole, stała się jej integralną częścią.

Troska o zdrowie i bezpieczeństwo ucznia towarzyszy wszystkim działaniom wychowawczym szkoły. Staramy się wykorzystywać każdą nadarzającą się sytuację i okazję, aby kształtować prawidłowe postawy naszych wychowanków.

Jednym ze sposobów kształtowania nawyków właściwego zachowania się na drogach był udział w gminnych eliminacjach ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olszewie – Borkach w dniu 13 kwietnia 2023 roku.

Uczniowie klasy VIII: Filip Bobiński, Jakub Flak i Miłosz Żebrowski musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego i praktycznego ich zastosowania oraz umiejętnościami jazdy na rowerze po sprawnościowym torze przeszkód.

Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła II miejsce.

Życzymy dalszych sukcesów.