Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

3 kwietnia 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez panią psycholog podczas, których zwiększyli swoją świadomość na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. W tym celu obejrzeli film oraz wykonali wspólną prace plastyczną. Natomiast uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w pogadance zorganizowanej przez panią pedagog oraz obejrzeli kilka filmów przybliżających funkcjonowanie osób ze spektrum autyzmu  m. in. filmy nagrane przez fundację SYNAPSIS.
Była to doskonała okazja dla nas wszystkich, by kształtować w sobie postawy tolerancji, otwartości i szacunku wobec drugiej osoby. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji 💙💙💙